Na tej stronie pobierzesz program:

Audiometr 1.01.02

Opis:
Aplikacja Audiometr służy do oceny sprawności słuchu osoby badanej. Dzięki niej bez drogich przyrządów, w warunkach domowych można ocenić sprawność narządu słuchu. Zastosowanie oryginalnej metody wzorcowania pozwala na rejestrowanie progów słyszalności w postaci wykresów (audiogramów - krzywych przewodnictwa) oraz wnioskowania z ich przebiegu o uszkodzeniach lub chorobach narządu słuchu. Aplikacja umożliwia również przygotowanie się do przeprowadzenia testów słuchu niezbędnych przy zdobywaniu różnych uprawnień.

Dzięki przejrzystej prezentacji wyników pomiaru w prosty sposób można porównać wyniki dla kilku osób lub dla tej samej osoby wykonywane w różnych warunkach. Wyniki można prezentować w skali bezwzględnej lub w odniesieniu do stworzonego na podstawie kilku wyników poziomu odniesienia.

W czasie pomiaru na bieżąco możemy obserwować wyniki dzięki specjalnemu formularzowi. Każdy pomiar można uzupełnić od dane testowanej osoby oraz dodatkowe uwagi. W każdej chwili można wstrzymać pomiar lub powtórzyć go dla ostatniej częstotliwości.

Program pozwala na dostosowanie sposobu i parametrów pomiaru do indywidualnych potrzeb. Dzięki zastosowania w czasie testów malejącego natężenia dźwięku o wiele łatwiej przeprowadzić ten osobie nieprzyczajonej do konieczności "wychwytywania" bardzo cichego dźwięku. Zmniejszenie ilości częstotliwości testowych pozwala na wykonanie testu dla osób, które mają problemy z koncentracją uwagi, np. dla dzieci. Wykonanie testów obydwu uszu za pomocą tej samej słuchawki pozwala uniknąć błędów, które mogą się pojawić w tańszych modelach słuchawek.

Wyniki można zapisywać do plików lub wydrukować na drukarkę. Otrzymane wyniki można porównywać z wynikami innych osób.
Data dodania:
23 May 2009 11:03:55
Data dodania:
20 Dec 2009 15:26:11
Rozmiar:
-
Pobrań:
1917
Licencja:
Demo (demonstracyjna)
Wersja:
1.01.02
Autor:
Zubek Electronics s.c.
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: Audiometr 1.01.02 Pobierz