Na tej stronie pobierzesz program:

Nessus 4.2.1

Opis:
Nessus to jeden z potężniejszych skanerów podatności umożliwiający przeprowadzenie ponad 20.000 rodzajów sprawdzeń (w poszukiwaniu luk bezpieczeństwa).
Po instalacji można niemalże z marszu rozpocząć skanowanie. Dobrze jest pamiętać o pobraniu aktualizacji wtyczek/ bazy podatności. Bez aktualnej bazy skaner jest mało praktyczny. A trzeba wiedzieć, że nowe aktualizacje mogą pojawiać się naprawdę szybko. Do wyboru mamy dwa rodzaje źródeł aktualizacji: tzw. Direct, skąd za opłatą możemy zasysać nowe pluginy na bieżąco, w miarę ich udostępniania oraz Registered - to źródło nie wymaga opłat, ale pluginy udostępniane są dopiero w siedem dni po ukazaniu się w opcji Direct. Darmowa subskrypcja wcale więc nie oznacza tego, że dostajemy wybrakowaną bazę uaktualnień - otrzymujemy kompletną bazę, ale z poślizgiem.
Nessus jest bardzo sprawnym skanerem. Przeskanowanie pięciu stacji przy użyciu wszystkich dostępnych pluginów zabiera około 30 minut - całkiem przyzwoity rezultat. Po zakończeniu skanu otrzymujemy bardzo czytelny raport, pełen odsyłaczy do Bugtraq-a czy CVS-a.
Pobierz program i przekonaj się sam....
Data dodania:
29 Mar 2009 18:57:13
Data dodania:
04 Apr 2010 23:58:55
Rozmiar:
20.1 MB
Pobrań:
2035
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
Wersja:
4.2.1
Autor:
Renaud Deraison
Strona WWW:
Kliknij aby odwiedzić stronę

Pobierz program: Nessus 4.2.1 Pobierz