Windows 10 z przeglądarką Spartan już jest

Windows 10 z przeglądarką Spartan już jestWindows 10 zapowiada się naprawdę obiecująco, a Microsoft robi wszystko, aby podobne myślenie sporej części użytkowników nie uległo zmianie. Pomagać mają w tym dość systematycznie pojawiające się kompilacje dające szanse na sprawdzanie postępów w pracach nad rozwojem nowego systemu.
 

Wczoraj udostępniony został build 10049, który nie jest może rekordowy pod względem liczby nowości, ale z pewnością zasługuje na wzmiankę. Daje bowiem możliwość skorzystania z przeglądarki Spartan, która z racji nowego silnika, zmienionego interfejsu, współpracy z Cortana oraz kilku innych funkcji znacząco przewyższać ma możliwości, jakie oferuje Internet Explorer.

Producent wyraźnie zaznacza, iż build 10049 przynosi przeglądarkę Spartan w wersji pre-release, a więc także i ona nie jest jeszcze w pełni dopieszczona. Cały czas trwają prace nad między innymi obsługą rozszerzeń, menedżerem pobierania czy pracą w trybie offline. Mimo tego już teraz zdaje się ona wyglądać naprawdę dobrze.
 
{googleAds}<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "ca-pub-4365882734320810";
/* Softpage.pl -300x250_text */
google_ad_slot = "1107104364";
google_ad_width = 300;
google_ad_height = 250;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>{/googleAds}

Wprawdzie początkowo można odnieść wrażenie, że Spartan to jedyna nowość wprowadzana przez build 10049, ale nie jest to do końca prawdą. Jednocześnie nie da się jednak zaprzeczyć temu, że reszta to raczej kosmetyka.

Odświeżono bowiem wygląd kilku aplikacji - Kalkulator, Alarmy i Rejestrator dźwięku. Nadano im jasne, a nie czarne tła. W ostatecznej wersji systemu otrzymać mamy wybór pomiędzy obydwoma motywami.

Zobaczymy, ile jeszcze kompilacji zostanie udostępnionych. Warto bowiem pamiętać, iż Windows 10 zadebiutuje już latem, a zatem prace powoli zmierzać powinny do końca.


Źródło: benchmark.pl